Malatya Kayısı ürünleri hakkında

Malatya Kayısı ürünleri hakkında

Yazar: Agde Okunma Sayısı: 901 Yayın Tarihi: 04 May 2016 Yorum 0

Türkiye Kayısı üretiminde ilk sırada yer alan Malatya Kayısı çeşitleri taze kayısı, kuru kayısı, gün kurusu, kayısı çekirdeği ve diğer ürünleri. Kanser hastalıklarına karsı koruyucu bir etkisi olan kayısının bu etkisi, özellikle sigara ve alkol kullananlar için daha güçlü oluyor. Tarım Bakanlığınca kayısı ile ilgili yapılan araştırmalarda, hem taze hem dekuru kayısı da bulunan A vitamini organizmanın ve sağlıklı hücrelerin direncini artırarak, kanser hastalıklarına karşı koruyucu etkisi olduğu belirlenmiştir. Kayısı vücut direncini arttırarak dış etkenlere karşı hastalıklardan koruyucu özelliği olan besleyici ve yüksek A vitamini bulunduran bir besindir. Koruyucu etkisinin yanında özellikle sindirimi hızlandırır, göz sağlığı ve kemik gelişimine yardımcı olur.

Devamı..!

Kuru ve Taze Dut Tüketimi ve Faydaları

Kuru ve Taze Dut Tüketimi ve Faydaları

Yazar: Agde Okunma Sayısı: 1296 Yayın Tarihi: 04 May 2016 Yorum 0

Dut Meyvesi tüketilirken kuru,taze, pekmez halinde tüketilirken değişik pestil ürünlerinin yapımında ve gıda takviyesi için çeşitli ürünlerin içeriğinde dut ve ürünleri kullanılmaktadır.Birçok türe sahip olan dut ağacının en çok kullanılan türleri ise beyaz dut ve kuru karaduttur. Şifalı dut meyvesi ağacı 10-20 metreye kadar kalın, uzun, silindir şeklinde gövdeye sahip bir ağaçtır. Yetiştirildiği bölgeye göre genellikle sıcak ve ılıman iklimlerde kolayca yetiştirilen dut meyvesi ağaçları ülkemizde de birçok bölgede yetiştirilir.

Devamı..!

Türkiye'nin Yöresel Lezzetlerini sizlere sunuyoruz.

Türkiye'nin Yöresel Lezzetlerini sizlere sunuyoruz.

Yazar: Agde Okunma Sayısı: 656 Yayın Tarihi: 04 May 2016 Yorum 0

Doğal köy yapımı bal ve pekmez çeşitleri Yöresel, katkısız ve kaliteli pestil çeşitleri Malatya Kayısı çeşitleri Yöresel, katkısız süt ürünleri Sabun Çeşitleri Gezen Tavuk ve Köy Yumurta ürünleri Tatlı ve Reçeller | Yöresel Katkısız Tatlı ve Reçeller

Devamı..!

Doğal, Yöresel ve Katkısız ürünler sizlerle

Doğal, Yöresel ve Katkısız ürünler sizlerle

Yazar: Agde Okunma Sayısı: 821 Yayın Tarihi: 04 May 2016 Yorum 0

Doğal olan ürünlerin üretimi ve tüketimi ile bilinçli şekilde hareket eden satış politikamızı sizlere kaliteli ürünleri ulaştırarak her geçen gün bir adım daha ileri gidiyoruz. Katkısız, hormonsuz, doğal sebze meyveler ve işlenmiş ürünlerin yanı sıra yumurta ürünleri ile sizlere üretimden direk ilk gün tazeliğiyle sunuyoruz.

Devamı..!

Tarladan Sofranıza Yöresel Ürünler

Tarladan Sofranıza Yöresel Ürünler

Yazar: Agde Okunma Sayısı: 783 Yayın Tarihi: 04 May 2016 Yorum 0

Üretimini gerçekleştirdiğimiz ve sizler için katkısız doğal ürünlerin teminini sağlayarak en lezzetli yöresel tatları sizlere sunmaktan gurur duyuyoruz. Yöresel ürün çeşitlerimiz; Şifalı baharatlar, kayısı, ceviz, bal, pekmez, yumurta, köy salçası, sabun, pestil, sucuk çeşitleri ve daha fazlası

Devamı..!

1 den 5 e 5 (1 sayfa) ürün gösteriliyor